Звіт, що показує повернення інвестицій в GBIF

Дослідження проведені Deloitte Access Economics показали, що кожен євро вкладений в глобальну мережу, інфраструктура та послуги надає 3 євро вигоди для користувачів та до 12 євро вигоди для суспільства

valuation-report-news-bg

Кожен євро вкладений у Global Biodiversity Information Facility надає три євро прямої вигоди користувачам та до 12 євро суспільної вигоди, відповідно до першої економічної оцінки мережі GBIF, її інфраструктури та послуг. Цей висновок є одним із кількох здобутків, описаних у звіті Економічна оцінка та оцінка впливу мережі GBIF, що був підготовлений та опублікований Deloitte Access Economics.

Делоїтська команда економістів застосувала кілька аналітичних методів для отримання цієї оцінки, порівнявши та поєднавши результати для кількісної оцінки економічного впливу, створеного інвестиціями в GBIF. Хоча деякі підходи використовували вузько визначені розрахунки для обрахунку прямих вигод для користувачів від різних послуг, інші розрахунки включали дослідження цінності для ширшого загалу суспільства, яке воно може отримувати від непрямих вигод, пов'язаних з мережею та послугами GBIF. У звіті щорічну вартість GBIF для користувачів оцінено в розмірі 48 мільйонів євро при загальній інвестиції в розмірі 15 мільйонів євро (приблизно 5 мільйонів євро глобальних інвестицій та 10 мільйонів євро в національних), хоча припущено, що непрямі вигоди для суспільства можуть сягати 185 мільйонів євро на рік.

Інші ключові дані зі звіту включають:

  • GBIF розширює обсяг можливого. Майже половина (47%) з усіх опитаних користувачів даних, опитаних Делоїтом, повідомили, що вони не могли б реалізувати своїх досліджень за відсутності GBIF.
  • "Найбільш вагомою і обраховуваною вигодою від GBIF" є заощадження до 64 годин часу в середньому на користувача у порівнянні з пошуком даних через альтернативні джерела.
  • Майже всі користувачі (92%) пов'язали своє використання даних з ресурсів GBIF з просуванням внесків до Цілей сталого розвитку ООН.

"Це дослідження має вирішальне значення для того, щоб допомогти учасникам GBIF та зацікавленим сторонам окреслити цінність нашої діяльності та чітко висловити переваги, які ми породжуємо не просто для дослідників та політиків, а й для суспільства в цілому", сказав Liam Lysaghtкерівник Національного центру даних про біорізноманіття Ірландії та очільник Ради управління GBIF. "Висновки дослідження показують, що мережа GBIF забезпечує відмінне співвідношення ціни та якості, долучаючись до розв'язання термінових питань подолання втрат біорізноманіття, зміни клімату та інших нагальних екологічних проблем."

Кінцевий звіт також окреслює метод, який осередки GBIF можуть застосовувати для здійснення оцінки щодо вартості збереженого часу в дослідницькій діяльності, завдяки доступу до даних в національному масштабі. Хоча ця оцінка являє собою лише один з багатьох елементів, що використовуються при загальному аналізі, потенціал для її використання в національному масштабі відповідає безпосередньо запитам від учасників GBIF, зважаючи на їхні відгуки на перший чорновик доповіді, який було представлено на 29-му засіданні Ради правління GBIF (GB29). Співробітники секретаріату готові до роботи з керівниками осередків та іншим персоналом, задля запровадження цього методу обрахунку у практику у Канберрі на Глобальній зустрічі осередків GB30, що відбудеться вже у жовтні 2023 року.

Цей звіт перегукується з результатами інших нещодавніх широкомасштабних аналізів GBIF. Двадцятирічний огляд GBIF підготовлений Комітетом даних Міжнародної наукової ради (CODATA) рекомендував замовити "цільове дослідження грошової оцінки обміну даними про біорізноманіття та доданої вартості, яку надають інфраструктури даних щодо нього." Наступного року всебічний огляд більш ніж 4000 рецензованих досліджень які спиралися на дані GBIF, дійшов висновку, що "глобально інтегровані набори даних щодо біорізноманіття дозволяють дослідникам ставити питання в таксономічному, часовому і просторовому масштабах, які в іншому випадку залишалися б без відповіді."

"Наше дослідження підтвердило, що значення мережі GBIF набагато більше ніж сума його частин, сказав Josh Appleton-Miles з Deloitte Access Economics. "Накопичення і стандартизація даних про біорізноманіття поза національними межами та надання цим даним відкритого доступу надає набагато більше економічних дивідендів."

У звіті вперше представлено ще одне: розрахунок грошової суми послуг волонтерів у мережі GBIF. Незважаючи на охоплення лише обмеженої кількості ролей, в яких люди діють безоплатно як тренери, перекладачі і рецензенти, щорічна вартість їхніх зусиль оцінюється в розмірі 958000 євро - близько п’ятої частини середньорічного бюджету Секретаріата. Ці волонтерські внески часу виявилися важкими для оцінки, оскільки співробітники осередків-учасників GBIF партнерські організації часто не обраховують та не обліковують їх.

Прямі заощадження також мають інший шлях. У звіті показані приклади прямих інституційних заощаджень пов'язаних з використанням GBIF для осередків та видавців даних. Музей природної історії Лондона підрахував, що GBIF дозволяє Сполученому Королівству зекономити понад 500000 євро завдяки уникненню дублювального працевлаштування по десяти позиціях. Так само, доступ до цифрової інфраструктури GBF знижує виплати заробітної плати і капітальні витрати у США. Геологічний огляд — осередок GBIF в США — майже до 200 000 євро на рік.

"Деталізуючи різноманітні шляхи, за рахунок яких GBIF становить цінність, цей звіт заохочуватиме ширше прийняття та подальше підкріплення здобутків, які ми забезпечуємо як в науці, так і для суспільства," сказав Joe Miller, виконавчий секретар GBIF. "Ми знали, що підсилюємо внесок поокремих наших учасників, видавців і партнерів, але аналіз в рамках Делоїтського дослідження показав, що бізнес-модель GBIF виправдовується в найвищій мірі не лише для країн-членів, а й для тих користувачів, які ще приєдналися як учасники."

В світлі існуючих обмежень та очікуваної зміни впливу GBIF з часом, звіт завершується оцінкою потенційних потреб щодо даних та альтернативних підходів для подальших досліджень в рамках наукових і суспільних цінностей.

  • Розширення метрики на прямі впливи, яка спирається на опитування національних осередків, що здійснювалося в рамках цього звіту
  • Тематичний аналіз дослідницьких областей з високим впливом для GBIF в напрямку від даних до знань, зокрема, охорона здоров'я людини (див. нещодавній аналіз по підтримці GBIF досліджень диких організмів та хвороб людини)
  • Дедуплікація значення, яке кількісно оцінює витрати часу від збору даних з інших джерел до більш продуктивних досліджень
  • Аналіз значення стандартизації даних, який "важко оцінити, але який може коштувати мільярди євро"